Laboratorní zkoušky

AQUA SANATURA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       Oživení vody řízeným prouděním dle principů Viktora Schaubergera

Vaše zkušenosti

"Jsem moc ráda, že mohu doma mít přístroj na úpravu vody. Voda, která přes přístroj projde velmi prospívá mé kůži a vlasům, nevysušuje je, vlasy jsou poddajnější a lépe se tvarují. Jako člověk s atopickým exémem a alergiemi mohu sama na sobě pozorovat rozdíly upravené a neupravené vody, protože často pobývám z důvodu mého zaměstnání mimo domov. Voda neupravená je pro moji kůži agresivní, vysušuje ji a často vyvolává i svědění. Pleť na obličeji si nemohu umývat neupravenou vodou, neboť vždy dojde k jejímu zhoršení. Jelikož je revitalizační přístroj napojen na hlavní přívod vody v domě, zaléváme s ní i venkovní květiny, které lépe prospívají a jsou zdravější."

Jana H. Dolany

Více »

POTŘEBUJETE PORADIT?

 

Rádi Vám pomůžeme!

 

Můžete volat: 

+420 603 106 098

 

nebo psát:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

 

Václav Černý

KOUPEL VE VODĚ OŽIVENÉ TECHNOLOGIÍ AQUASANATURA

 

...aby koupel osvěžila na těle i na duši

 

Koupelna

  • Intenzivně odstraňuje nahromaděnou únavu a stres a navozuje pocit svěžesti a uvolnění
  • Zvyšuje míru hydratace pokožky, sliznic a vlasů, jakož i vnitřního prostředí organismu
  • Zmírňuje kožní potíže – například atopické ekzémy – při styku citlivé pokožky s vodou
  • V závislosti na typu zvoleného revitalizačního zařízení a míry tvrdosti upravované vody je voda pociťována jako měkčí, hedvábnější, hladší a příjemnější pro pokožku

 Koupelna

Je důležité si uvědomit, že během koupele či sprchy přijímá organismus vodu a v ní rozpuštěné zejména minerální látky (podstata balneoterapie) a to v míře odvislé od délky pobytu člověka ve vodě. Voda s rozpuštěnými látkami proniká skrze pokožku přímo do krve a do lymfatického oběhu těla. Některé látky se též přechodně hromadí v podkoží a do organismu jsou odtud postupně uvolňovány.

Koupelny

Na druhou stranu jisté množství v tělesné vodě rozpuštěných látek z organismu při koupeli odchází – zejména pak odpadní látky jako jsou močovina, kyselina močová, amoniak a další. Pravidelná domácí “balneoterapie“ tak může přispět k udržení zdraví celého organismu. 

KoupelnyProstup látek skrze pokožku je intenzivnější při vyšší teplotě koupele, delší době trvání koupele a vyšší mineralizaci. Též přítomnost rozpuštěného oxidu uhličitého napomáhá vstřebávání na něj navázaných látek. Též forma rozpuštěných látek má být co nejjemnější – míra jejich distribuce v roztoku má být co nejvyšší. V tom mohou revitalizační zařízení sehrát značně positivní roli. Bylo například prokázáno, že průměrná velikost asociátů částic koloidního stříbra se ve vodě jedenkráte upravené revitalizačními zařízeními AQUA SANATURA zmenšila ihned o ¼ své původní velikosti ve srovnání s vodou neupravenou. Též tekutiny s obsahem CO2, např. v balneologii užívané minerální vody, mají po revitalizaci výrazně více zapracovaný CO2 do své struktury, ať již ve formě nanobublin či kyseliny uhličité.

 

Koupelny